E çuditshme: Djali që në vend të lotëve derdh gjak (Foto)

09:37 | 11 Shkurt 2017

Një i ri indian që nga mosha 10 vjeçe kur qante derdhte gjak në vend të lotëve dhe për këtë i është vënë niknemi ‘djali i stigmatizuar’.

Është misterioze se si Akhilesh Raghuvanshi, tani 13 vjeç, i rrjedh nga  veshët, sytë, goja, këmbët dhe flokët e tij gjaku deri në dhjetë herë në ditë, transmeton Arbresh.info.

Gjendja e dhimbshme e Akhilesh, i cila e sheh gjakderdhjen nga trupi i tij edhe pse ai nuk është i prerë ose i gërvishtur, e lë atë me lodhje ekstreme.

Prindërit e tij fillimisht menduan se djali vuante nga dehidrimi, kur ai filloi të rrjedh gjak nga hunda e tij tre vjet më parë  por ata shpejt e kuptuan se ishte diçka më serioze.

Mjekët janë shokuar se si gjaku vazhdon të derdhet nga trupi i Akhilesh, edhe pse ata mendojnë se ai mund të ketë një gjendje të rrallë të ngjashme me sëmundjen haemolacria  ku kjo sëmundje shtyn personat që të prodhojnë lotë të përbërë pjesërishtë nga gjaku.

Vetëm një grusht njerëzish rreth globit besohet se vuajnë nga stigmata  një emër i gjuhës së folur dhënë atyre që imitojnë Jezu Krishtin i cili besohet të ketë pësuar gjatë kryqëzimit./Arbresh.info

3d09ea5c00000578-4210940-image-a-26_1486717292740

3d09ea6c00000578-4210940-image-a-13_1486717225081 3d09ea7900000578-4210940-image-a-19_1486717258267

3d09ead400000578-4210940-image-m-24_1486717276520 3d09eafc00000578-4210940-image-a-25_1486717286075

3d09eb5400000578-4210940-image-a-18_1486717249244 3d09ec5900000578-4210940-image-m-17_1486717241499

3d09ed3c00000578-4210940-image-a-27_1486717311217

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme