Në seancë të mbyllur, dëgjohet dëshmitari i nëntë në gjykimin ndaj Salih Mustafës

12:30 | 24 Nëntor 2021

Në seancë të mbyllur, po vazhdon gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës(UÇK), Salih Mustafa, në Dhomat e Specializuara në Hagë.

Dëshmitari i nëntë i Zyrës së Prokurorit të Specializuar (ZPS) po dëgjohet në seancë të mbyllur për publikun, transmeton arbresh.info.

Dëshmitari i nëntë i mbrojtur i ZPS-së në gjykimin ndaj Mustafës është një zonjë, e cila mban kodin W04390.

Dëshmitarja është përgjigjur në pyetjet e prokurorit dhe të avokatit.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara