Prifti budist e hap ceremoninë me muzikë tekno

09:47 | 22 Maj 2017

Në një tempull të vogël në Japoni, DJ-i që tash është edhe prift ka filluar rritet fetare me muzikë tekno, transmeton arbresh.info.

Gyosen Asakura ka qenë DJ i cili është kthyer në prift budist dhe tash beson që muzika tekno është më e mira dhe mund t’i tërheq edhe të rinjtë që t’i bashkohen ceremonive që për ta mund të duken monotone./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara