Vendet turistike që janë taguar më së shumti në Instagram

22:51 | 18 Dhjetor 2017

Nëse jeni vetëm ose në grup, duke vizituar vende të reja dhe duke parë gjëra të reja, sigurisht që do të krijoni një eksperiencë të paharruar.

Megjithatë, saherë udhëtojmë na pëlqen që përvojat tona t’i ndajme me miqtë në media sociale, shkruan portali arbresh.info

Më poshtë mund të gjeni disa nga vendet turistike që janë taguar më së shpeshti në Instagram

 

Buckingham Palace është i famshëm për rojet

Pamja mahnitëse e Malit Fuji, në Japoni

Hoteli luksoz Burj Al Arab nuk pret vetëm mysafirët por vizitohet edhe nga turistët që duan të bëjnë fotografi pranë ndërtesës madhështore.

Taj Mahal në Indi i kënaq turistët me arkitekturën e saj të pabesueshme.

Asnjë vizitë në Rio de Janerio nuk është e plotë pa vizituar statujën e Krishtit Shpëtimtar.

Tempulli Borobudur në Indonezi ka më shumë se 650 mijë taga në Instagram.

Alhambra, Granada, Spanjë…në Instagram janë publikuar rreth 35% të fotografive janë në hyrjen e bukur të ndërtesës.

S’ka rëndësi se a janë brenda, apo jashtë, por në Instagram ndodhen rreth 850 mijë foto me Koloseumin e Romës.

Kur vizitoni Nju Jorkun, domosdoshmërisht do të bëni foto në Times Square. Më shumë se 1.1 milionë kanë postuar fotografi në Instagram nga Times Square.

Big Ben në Londër ka më shumë se 2.43 milion postime në Instagram./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara