Prishtina prin me raste të reja me COVID-19

15:13 | 16 Tetor 2020

Prishtina vazhdon të regjistrojë numrin më të madh të rasteve të reja me koronavirus në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka publikuar bilancin ditor të viktimave dhe rasteve të reja me koronavirus.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 32 raste, komuna Pejë 11 raste, komuna Fushë Kosovë 8 raste, komuna Mitrovicë 8 raste, komuna Gjilan 5 raste, komuna Klinë 5 raste, komuna Skenderaj 4 raste, komuna Vushtrri 4 raste, komuna Gjakovë 3 raste, komuna Lipjan 3 raste, komuna Podujevë 3 raste, komuna Prizren 3 raste, komuna Deçan 2 raste, komuna Ferizaj 2 raste, komuna Malishevë 2 raste, komuna Suharekë 2 raste, komuna Viti 2 raste dhe me nga një rast komunat Dragash, Drenas, Hani i Elezit, Istog dhe Shtime./arbresh.info/

 

42 TË SHËRUAR DHE 104 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Publiée par Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës sur Vendredi 16 octobre 2020

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara