Zjarre të mëdha në malet e Suedisë

20:37 | 22 Korrik 2018

Zjarret vazhdojnë të tërbohen në Suedi ndërsa vendi përpiqet të merret me efektet e kombinuara të një thatësire dhe temperaturat rekorde.

Kishte ende 53 zjarre individuale që u dogjën të dielën pasdite nga veriu ekstrem deri në Malmo në jug, thanë zyrtarët e emergjencës.

Italia, Gjermania, Polonia dhe Franca kanë dërguar të gjithë ndihmën.

Por me temperaturat e vendosur për të fluturuar përsëri, ata janë në një garë kundër kohës për të marrë zjarret nën kontroll.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara