Varianti i ri i koronavirusit raportohet edhe në Washingon

11:31 | 24 Janar 2021

Dy banorë të Washingtonit janë testuar pozitiv me variantin e ri të koronavirusit, që për herë të parë janë raportuar në Britaninë e Madhe.

Arbresh.info transmeton se gjatë të premtes, 195 raste të variantit të ri janë raportuar me koronavirus në 22 shtete te Amerikës dhe në 60 shtete në të gjithë botën, shkruan CNN./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara