Vajza e senatorit amerikan Meghan McCain e përlotur mbanë fjalim në funeralin e babit të saj

19:59 | 1 Shtator 2018

Meghan McCain të shtunën paraqiti trashëgiminë e babait të saj, John McCain, si një kontrast të mprehtë me sjelljen e Presidentit Donald Trump, me të cilin senatori i ndjerë u hidhërua shumë.

Megjithëse McCain nuk e përmendi Presidentin me emër – dhe ai nuk ishte i pranishëm në shërbim, në përputhje me dëshirat e senatorit të ndjerë – ajo bëri disa referime të pagabueshme dhe të theksuara gjatë fjalëve të saj emocionale.-përcjell arbresh.info

“Amerika e John McCain nuk ka nevojë të bëhet e madhe përsëri, sepse Amerika ishte gjithmonë e madhe”, tha ajo, një referim jo aq i mbuluar me sloganin e fushatës së Trump 2016. Linja u prit me duartrokitje me zë të lartë dhe të qëndrueshëm në katedrale.

Ajo më vonë shtoi: “Ne jetojmë në një epokë ku hedhim poshtë heronjtë e vjetër amerikanë për të gjitha papërsosmëritë e tyre, kur asnjë udhëheqës nuk dëshiron të pranojë fajin ose dështimin.”.

Shpesh duke luftuar me lot, McCain e quajti babanë e saj një “luftëtar të madh”./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara