Uragani “Brian” shënjestron Atlantikun

01:17 | 20 Tetor 2017

Para disa ditësh, ishujt irlandezë dhe britanikë u goditën nga stuhia ‘Ophelia’ por tani është shënjestruar Atlantiku. Britania e Madhe është paralajmëruar që të përgatitet se të shtunën mund të goditur nga uragani Brian.

Pritet që erërat të jenë me shpejtësi 112 km/h që do shkaktojnë shira që mund të jenë vdekjeprurëse.

Ky ndryshim klimatik mendohet se do formohet sot në Atlantik duhet sjellë stuhinë e dytë në Britani për këtë sezon. Vendet më të prekura do të jenë qytetet e Anglisë jugor dhe Uellsi.

Erëtat mund të sjellin kaos në lëvizjen e këmbësorëve dhe automjeteve pasi mund të rrëzohen pemë dhe shtylla telefonike, prandaj sugjerohet që shumë njerëz të qëndrojnë në ambiente të mbyllura të shtunën.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara