Turqia: Nuk ka dallim mes liberalëve dhe fashistit Wilders

11:29 | 16 Mars 2017

Turqia vlerëson se nuk ka dallime në mes të partisë që qeverisë Holandën dhe “fashistin” Gert Wilders.

“Shikojeni socialdemokratët dhe fashistin Wilders, nuk kanë dallim, e kanë të njëjtin mentalitet”, ka deklaruar ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë Mevlut Cavushollu.

Deklarata e Çavushollu vjen pas publikimit të rezultateve nga zgjedhjet parlamentare që janë mbajtur dje në Holandë ku partia Popullore për Liri dhe Demokraci e kryeministrit Mark Rutte.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara