Radhët e gjata e detyrojnë Burger King të mbyllet

08:28 | 14 Maj 2020

Restoranti i Burger King që ishte hapur vetëm për të marrë me vete ushqimin është detyruar të mbyllet për shkak të radhëve të gjata në trafik.

Së fundmi zinxhiri i ushqimit të shpejtë njoftoi për rihapjen e dhjetërave dyqaneve për një përzierje të marrjes me vete dhe shpërndarjes, transmeton portali arbresh.info.

Megjithatë, policia u desh të ndërhyjë në degën në Elgin të mërkurën.

Policia tha në një deklaratë: “Policia shkoi pas radhëve të gjata të trafikut. Lokali u mbyll dhe trafiku u shpërnda”.

Një zëdhënëse e Burger King tha se dega kishte një “hapje të vonuar” si rezultat i një faji me një makinë pagese.

Ajo shtoi: “Stafi i Burger King punoi për të shpërndarë radhën ndërsa makina e kartave ishte fikse”./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme