Putini uron Presidentin e ri të Gjermanisë

19:33 | 12 Shkurt 2017

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka uruar homologun e tij, Fank-Walter Steinmeier.

Presidenti i ri gjerman që njihet si kundërshtues i politikave të presidentit amerikan, Donald Trump, është ftuar për një vizitë zyrtare në Kremlin, transmeton portali arbresh.info.

“Me zgjedhjen e z.Steinmeir si President i Gjermanisë, shpresojmë që të forcojmë marrëdhëniet mes Rusisë dhe Gjermanisë, dhe të shtojmë bashkëpunimin në sektorë të ndryshë, që janë në interes të të dyja vendeve. Po ashtu, shpresojmë që ai do të punojë për forcimin e stabilitetit dhe të sigurisë në Evropë”, thuhet në deklaratën e Kremlinit./Arbresh.info

 

 

 

Lajmet më të lexuara