Putin shtyn vizitën në Kazakistan për shkak të sëmundjes!?

19:17 | 11 Mars 2015

Presidenti rus Vladimir Putin ka shtyrë një vizitë të planifikuar në Kazakistan këtë javë për shkak të sëmundjes, tha sot një zyrtar i Qeverisë së Kazkistanit.

“Vizita është anuluar. Duket se Putin është sëmurë”,  tha një zyrtar për agjencinë e lajmeve Reuters, duke këmbëngulur të mbetet anonim.

Presidenti i Bjellorusisë Aleksandër Lukashenko është dashur ta shoqeronte Putinin dhe Presidentin e Kazakistanit Nursultan Nazarbajev të premten në takimin në Astana, kryeqytetin e Kazakistanit./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale