Presidentja e Komisionit Evropian nuk ka dilemë se Ballkani e ka vendin në BE

22:40 | 6 Maj 2020

Për presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyenin, nuk ka dilemë se Ballkani e ka vendin në Bashkimin Evropian.

Porosia e Von der Leyenit, e dhënë edhe gjatë konferencës së shtypit pas samitit virtual të Zagrebit, është përmbledhur edhe në një postim të sajin në “Twitter”.

“Nuk ka dilemë, Ballkani Perëndimor e ka vendin në BE. Thërras qeveritë e tyre që të vazhdojnë me reformat, posaçërisht sundimin e ligjit, luftën kundër korrupsionit dhe garantimin e lirisë së medias”, shkruhet në status.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara