Pamje përrallore nga ishulli Kauai (FOTO)

15:00 | 29 Maj 2017

Ishulli Kauai gjendet në Hawai të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe gjeologjikisht është ishulli më i vjetër në këtë zonë.

Ai është një ishull vullkanik dhe maja më e lartë e tij arrin deri 1,598 metra.

Ky vend është i njohur për plazhin e mrekullueshëm që të ofron. Në të mund të gjesh si natyrë malore me pemë dhe bimësi të shumtë, por edhe plazhe tejet të bukur.

Kauai është një destinacion i njohur turistik. Atje shkojnë turistë të shumtë për të shijuar këto bukuri përrallore që të ofron ky ishull.

4-10-1 ishulli1-4 ishulli2-4 ishulli3-5 ishulli-5 ishulli5-5 ishulli6-5 ishulli8-5 ishulli10-5 ishulli14-4

Shpërndaje në rrjete sociale