Google ADS

Palestinezët: Izraeli po shkatërron edhe xhamitë

08:29 | 15 Maj 2021

Ministria Palestineze e Çështjeve Fetare tha se aeroplanët izraelitë shkatërruan xhamitë në Gaza.

Një zëdhënës ushtarak tha se ushtria po kontrollonte raportin, transmeton portali arbresh.info

Sirenat kanë dhënë alarmin në dy qytete të mëdha jugore të Izraelit mbi një sulm me raketa nga Rripi i Gazës, për të cilin Hamas ka marrë përgjegjësinë.

Pala palestineze njoftoi se 11 njerëz u vranë në Bregun Perëndimor në përleshjet midis protestuesve dhe forcave izraelite të sigurisë.

Që nga e hëna, të paktën 132 njerëz janë vrarë në Rripin e Gazës, duke përfshirë 32 fëmijë dhe 21 gra, ndërsa 950 persona u plagosën, thanë zyrtarët palestinezë të shëndetësisë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale