Vetëm do të të pushkatojmë, mos u merakos (Foto)

18:06 | 5 Mars 2015

Ky është momenti kur një drejtues policie indonezian buzëqesh, ndërsa i ka vënë dorën në shpatull një të burgosuri, i cili do të ekzekutohet nga një skuadër pushkatimi.

Shefi i policisë në Bali, Djoko Haruitomo buzëqesh përpara kamerave me dy të burgosurit, Andrew Chan dhe Myuran Sukumaran.

Ata janë dënuar me vdekje për trafik heroine.

Australia tentoi deri në momentet e fundit që t’i shpëtonte nga ekzekutimi, por nuk ia doli.

Edhe një marrëveshje për shkëmbim të burgosurish dështoi.

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme