Merkel, apo gruaja?! Juncker vihet në pozitë të palakmuar gjatë një konference për shtyp

21:02 | 27 Korrik 2017

Jean-Claude Juncker ka shkaktuar të qeshura të mëdha në një konferencë shtypi, përderisa është zënë ngushtë nga një zilja e një telefonate private.

“Duhet të jetë gruaja imë”, ka thënë ai. “Më vjen keq”, ka shtuar ai duke e nxerrë telefonin e tij privat nga xhepi, gjatë një konference për shtyp me kryeministrin sllovak Robert Fico dhe nënkryetarin e KE-së, Maros Sefçoviç, transmeton portali arbresh.info

“Jo, qenka znj.Merkel”, ka shtuar Juncker, duke shkaktuar të qëshura të mëdha te të pranishmit.

Situata në të cilën u ndodh Presidenti i KE-së, ka bërë bujë në mediat ndërkombëtare. Disa kanë kritikuar veprimin e tij, për tentimin e përgjigjjes së telefonatave private gjatë një takimi zyrtar, ndërsa disa të tjerë e kanë marrë me humor të gjithë situatën./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme