Google ADS

Mediat turke: Moska le të hapur mundësinë për një takim Putin-Zelensky

20:44 | 18 Gusht 2022

Rusia ka lënë të hapur mundësinë për një takim të mundshëm mes presidentëve Vladimir Putin dhe Volodymyr Zelensky, duke zbutur në këtë mënyrë qëndrimin ndaj Kievit.

Lajmi u dha nga CNN në Turqi, e cila citon disa burim ruse.

Sipas burimeve, Putin ka lënë të nënkuptohet se mund të takohet me Zelenskyn, në bisedën e fundit që zhvilloi me Erdogan më 5 gusht në Soci.

Tashmë pala ruse konfirmon: “Në radhë të parë liderët mund të diskutojnë për të përcaktuar një plan veprimi për t’i dhënë fund luftës. Më pas, delegacionet mund të nisin të punojnë për të vënë në zbatim këtë plan veprimi”./A2CNN

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme