Google ADS

Ivanka Trump merr vaksinën kundër coronavirusit

19:29 | 18 Prill 2021

Ivanka Trump, vajza e ish-presidentit amerikan, Donald Trump, gjatë javës e ka marrë dozën e parë të vaksinës kundër coronavirusit.

Ajo ka shpërndarë një fotografi në rrjetet sociale për të rritur ndërgjegjësimin që njerëzit të vaksinohen.

“Sot, e mora vaksinën! Shpresoj që ta bëni edhe ju!”, ka shkruar Ivanka që më pas e ka falënderuar infermieren që ia ka dhënë.

Dhe derisa shumëkush e ka uruar, ka pasur edhe shumë të tjerë që e kanë kritikuar lidhur me politikat e babait të saj gjatë periudhës së pandemisë.

Në anën tjetër, nuk kanë munguar edhe komentet refuzuese, të atyre që nuk duan ta marrin vaksinën.

Shpërndaje në rrjete sociale