Gjenden të vdekur miliarderi kanadez dhe gruaja e tij

20:23 | 16 Dhjetor 2017

Një miliarder kanadez dhe gruaja e tij janë gjetur të vdekur në podrumin e shtëpisë së tyre në Toronto.

Policia kanadez i ka përshkruar rrethanat e vdekjes si “të dyshmita”, shkruan “BBC”, transmeton portali arbresh.info

Trupat e viktimave janë gjetur në bodrum nga një agjent i pasurive të patundshme.

Barry Sherman ishte themelues edhe kryetar i gjigandit farmaceutik Apotex dhe në Kanada shquhej si filantrop i shquar.

Ngushëllime për viktimat ka shprehur edhe kryeministri kanadez, Justin Trudeau./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara