“Facebook, Instagram, WhatsApp nuk janë bllokuar, por janë zhdukur”

23:14 | 4 Tetor 2021

Aplikacionet më të famshme të globit, WhatsApp, Instagram dhe Facebook që një kohë, në të gjithë globin kanë pësuar një ndërprerje.

Qe të tre aplikacionet janë prone e kompanisë së madhe të Mark Zuckerberg-ut.

Aplikacioni i parë i cili ka shfaqur probleme është WhatsApp-i.

Faqja e famshme “The Academy”, me anë të një tweet-i ka treguar se kjo nuk është prishje në aplikacione por është një fshirje totale e tyre.

Gjithashtu në postim thuhet se dikush fshirë kodet e ndryshme të IP-të e aplikacioneve, kjo do të thotë se Facebook është zhdukur.

Deri më tani Facbook nuk ka raportuar dhe as nuk ka informuar përdoruesit se cila është problemi, por ka thënë se janë të informuar për porlbemin.

Lexo edhe :

Facebook, Instagram dhe WhatsApp jashtë funksionit

Çka është e ditur është se mbi 5 orë nuk janë duke funksionuar aplikacionet. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara