Elon Musk thotë se do të gjejë një drejtues të ri për Twitter

22:43 | 16 Nëntor 2022

Elon Musk tha të mërkurën se priste të reduktonte kohën në Twitter dhe përfundimisht të gjente një drejtues të ri për kompaninë e mediave sociale, duke shtuar se ai shpresonte të përfundonte një ristrukturim organizativ këtë javë.

Musk i bëri komentet ndërsa dëshmonte në një gjykatë në Delaware për t’u mbrojtur kundër pretendimeve se paketa e tij e pagave prej 56 miliardë dollarësh në Tesla Inc (TSLA.O) bazohej në objektivat e performancës së lehtë për t’u arritur dhe u miratua nga një bord drejtorësh.

Investitorët e Tesla kanë qenë gjithnjë e më të shqetësuar për kohën që Musk po ia kushton Twitterit, raporton reuters.

Dy javët e para të miliarderit si pronar i Twitterit janë shënuar nga ndryshime të shpejta dhe me kaos.

Ai shkarkoi shpejt shefin ekzekutiv të rrjetit social dhe drejtues të tjerë të lartë dhe më pas pushoi gjysmën e stafit të Twitter në fillim të këtij muaji.

Musk u dërgoi një email punonjësve të Twitter të mërkurën herët, duke u thënë atyre se duhet të vendosnin deri të enjten nëse dëshironin të qëndronin në kompani për të punuar “orë me intensitet të lartë” ose për të marrë një paketë pushimi prej tre muajsh paga.

Shpërndaje në rrjete sociale