E besoni apo jo, rreth 133 mijë euro u shit ky parking

17:18 | 8 Shtator 2021

Në qendër të qytetit Bath të Mbretërisë së Bashkuar është shitur një vend parkingu më vlerë 115 mijë funta vetëm dy ditë pas shpalljes në shitje, shkruan arbresh.info.

Agjentët e “Whiteley Heylar” kanë cilësuar atë si “vend shumë i rrallë”.

Broshura dërguar blerësve potencialë tha se ishte një “mundësi shumë e rrallë” për të blerë një vend parkimi në qendër të qytetit.

“Parkingu ndodhet në një pozicion shumë të përshtatshëm dhe të kërkuar, pranë dyqaneve, restoranteve dhe Ndërtesave banësore, kanë thënë agjentët e shitjes.

Sipas “BBC” hapësira e parkingu është afër Circus Mews në një parking nëntokësor.

 

Ndërsa çmimi  i parkingun nuk është ndonjë thyerje rekordi pasiqë në Hong Kong një hapësirë parkingu është shiut më vlerë 1.3 milionë dollarë në muajin qershor të këtij viti. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara