Google ADS

Covid-19: Erdogan njofton për lehtësimin e masave

23:22 | 28 Maj 2020

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka njoftuar se udhëtimet ndërkombëtare, hapja e restauranteve, parqeve dhe objekteve sportive do të hapen me 1 qershor.

Vendimi është pjesë e kufizimeve lehtësuese të vendosura nga epidemia e koronavirusit.

Erdogan tha se do të ketë akoma kufizime në lëvizjen e njerëzve të moshës  mbi 65 vjeç, transmeton portal arbresh.info

Turqia ka gati 160,000 raste të regjistruara të koronavirusit, prej të cilave më shumë se 4,300 janë fatale./arbresh.info/

Të ngjashme