Britania e Madhe kthen 26 shqiptarë

10:55 | 20 Janar 2023

Zyra e Departamentit të Brendshëm të Britanisë së Madhe njofton se 26 shqiptarë, të cilët nuk kishin leje-qëndrimi në Angli janë kthyer drejt Shqipërisë.

Një pjesë e shqiptarëve kishin mbërritur në Mbretërinë e Bashkuar me varka të vogla dhe një pjesë tjetër ishin të dënuar për krime të ndryshme.

“Sot kemi kthyer në Shqipëri 26 persona pa të drejtë të jenë në Britaninë e Madhe.
Kjo përfshinte njerëz që mbërritën me varka të vogla dhe të tjerë të dënuar për krime, duke përfshirë posedimin e armëve fyese dhe furnizimin me drogë të klasit A me një dënim të kombinuar prej 44 vjetësh”, thuhet në njoftim./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale