Berlini solidarizohet me Londrën

23:12 | 4 Qershor 2017

Porta e Brandernburgut, monumenti i shekullit të 18’të në Berlin, është ndriçuar me ngjyrat e flamurit britanik, për të treguar solidaritet për viktimat e sulmit të fundit në Londër, shkruan Reuters.

Shtatë persona kanë humbur jetën dhe 48 janë lënduar në tre sulme terroriste mbrëmë në London Bridge, Borough Market dhe zonën Vauxhall.

lx2_1496609048-2331169

Shpërndaje në rrjete sociale