Avioni i linjës ajrore LATAM detyrohet të ateroj para kohe

23:45 | 16 Gusht 2018

– Një aeroplan i LATAM Airlines i pasagjerëve që u nis nga Lima për Santiago, Kili, u detyrua të ateronte në një aeroport në Persinë jugore për shkak të një kërcënimi me bombë të marrë nga autoritetet në të dy vendet, tha Ministria e Transportit së Perusë.

Askush nuk u plagos në fluturimin LATAM 2369 dhe një ekip për deaktivizimin e eksplozivëve është njoftuar, tha ministria. “Tani për tani situata është nën kontroll,” shtoi ai në një deklaratë në Twitter.-pëcjell arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale