Australia regjistron temperaturat 50.7 gradë Celsius

15:04 | 13 Janar 2022

Një qytet i largët bregdetar në Australi ka regjistruar temperatura të larta prej 50.7 gradë Celsius.

Temperatura e së enjtes në Onslow të Australisë Perëndimore, rgyeb rekordin e vendosur në vitin 1962 në Australinë e Jugut, shkruan bbc transmeton arbresh.info

Onslow dhe zonat përreth mund të shohin rekorde të thyera përsëri pasi temperaturat priten të rriten pak të premten.

Kjo vjen derisa Australia Perëndimore zjarre të mëdha në pyll në muajin e kaluar.

Sipas medieve lokale, temperatura mesatare në Onslow në këtë periudhë të vitit është 36.5 gradë Celsius. / arbresh.info/

Lajmet më të lexuara