Adoleshenti vret me thikë dy vajza shqiptare në Florida

20:35 | 29 Prill 2021

Një burrë 19 vjeç po përballet me dy akuza për vrasje të shkallës së parë në therjen me thikë të dy grave që i ndoqi në shtëpi dhe sulmoi, pretendon policia.

Departamenti i Policisë Largo tha se detektivët dyshojnë se Sage Gayle Curry ndoqi viktimat në shtëpinë e tyre në ose rreth bllokut 1000 të Tetë Avenue NW pasi i panë ata në publik.

Autoritetet gjetën Curryn kur një fqinj i tij thirri 911. Kur arriti policia, ata zbuluan dy gratë e vdekura shqiptare ishin në dysheme brenda ndërtesës, raporton latintimes.

Sipas policisë, Curry tha se hyri në shtëpi përmes një dritareje. Raporti i arrestimit tha se i theri dy gratë “me thikën e kuzhinës më të mprehtë që mund të gjente” – një thikë kasapi.

Ai në mënyrë të përsëritur goditi viktimën e parë në gjoks kur ajo flinte. Më në fund, Curry e goditi me thikë disa herë në fytyrë dhe qafë pasi gruaja e dytë u përpoq ta mbronte atë.

Curry iku nga ndërtesa, u plagos dhe kërkoi ndihmë nga një mik, i cili më pas thirri 911, thanë autoritetet, njofton fox13.

Viktimat, të cilët emigruan nga Shqipëria, kanë ngjallur interesin e policisë dhe të fqinjëve.

Djali i Dan McDonald, i cili njeh një nga viktimat, thotë se gratë dëshironin vetëm një jetë të qetë. Ai tha se nuk kishte dëgjuar kurrë që ato të shqetësonin askënd.

Lajmet më të lexuara