“A mendon se Putini është një vrasës?” , përgjigjet Boris Johnson

11:12 | 14 Qershor 2021

“Ju patë se çfarë ndodhi me kundërshtarin e tij më të madh …”
Një gazetar i CNN pyeti kryeministrin britanik në Cornwall në Samitin e G7 nëse ai mendonte se presidenti rus ishte një “vrasës”.

“Me siguri mendoj se Presidenti Putin bëri gjëra të paskrupullta dhe jam shumë i sigurt se ai miratoi helmimet në Salisbury,” tha Johnson.

“Ju e patë atë që ndodhi me kundërshtarin e tij kryesor, Alexei Navalny, i cili po përballet me tortura efektive në burg nën akuza fiktive,” tha Johnson, siç raporton Blic.

Ai gjithashtu vlerësoi se Presidenti i SHBA Joe Biden, i cili do të takohet me Presidentin Rus në 16 qershor në samitin në Gjenevë, do t’i përcjellë Putinit disa “mesazhe të forta”.

 (Photo by Peter Summers/Getty Images)

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara