30 automjete përfshihen në aksident, një i vdekur e 15 të lënduar

14:01 | 18 Gusht 2018

Derdhja e karburantit nga një kamion i paidentifikuar bëri që më shumë se 30 automjete të përplaseshin në krahinën veriperëndimore të Turqisë në Bursa, duke vrarë një person dhe duke plagosur 15 të tjerë.

Aksidenti në autostradën Eskişehir-Bursa në rrethin Inegöl ndodhi të premten në mbrëmje, kur miliona turq morën rrugët për pushimin një-javor të Bajramit, transmeton portali arbresh.info.

Për shkak të derdhjes së karburantit në drejtim të Ankarasë-Bursa, një kamion, dy autobusë të pasagjerëve, dy minibusë dhe 27 makina u përplasën, duke vrarë një person dhe duke lënë 15 të tjerë të shtruar në spitale me lëndime të rënda.

Dhjetëra të tjerë gjithashtu morën ndihmë të parë për lëndime të lehta në vendin e aksidentit ose u shkarkuan nga spitalet e afërta të premten pas trajtimit.

Autostrada, ku kolona disa kilometra të gjata u formuan për shkak të trafikut të pushimeve, mund të hapej për trafik pas përpjekjeve intensive që zgjatën më shumë se 3.5 orë.

Ka nisur hetimi për të identifikuar kamionin dhe shoferin e tij që shkaktoi derdhjen e naftës dhe aksidentet pasuese./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara