Ora e parë e mësimit i kushtohet historikut të Epopesë së UÇK-së

07:30 | 5 Mars 2018

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT) ka marrë vendim që sot, në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme të Republikës së Kosovës, ora e parë e mësimit t’i kushtohet historikut të Epopesë së UÇK-së.

Këtë vendim, MASHT e ka marrë në nderim të 20 vjetorit të Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe heroizmit të komandantit legjendar Adem Jashari, familjes Jashari dhe gjithë dëshmorëve të kombit, si dhe të gjithë të rënëve për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara