Tollovitë në “kufirin” Prishtinë-Fushë Kosovë, Shpendi nuk e mbajti premtimin

11:45 | 27 Prill 2020

Krejt kjo kolon po bëhet që nga vendosja e Prishtinës në karantinë pas numrit të madh të rasteve të infektuar më koronavirus në fillim të prillit.

Të gjithë ata që do të hyjnë në Prishtina nga Fushë Kosova, dhe dalin nga Prishtina, është ndalesa e tyre e parë nga Policia të cilët janë vendosur në këtë zonë, shkruan arbresh.info.

Të vetmit që lirohen në hyrje-dalje, janë ata persona që kanë me vete certifikatën e lëshuar nga Administrata Tatimore e Kosovës.

E ndonëse Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, pati paralajmëruar se do të hiqet kjo masë në rast se nuk paraqiten raste të reja, kjo ende nuk po ndodhë.

Udhëtarët shprehen të shqetësuar me këto kontrolle.

Sipas tyre tashmë Prishtina ishte dashur të hiqet nga karantina dhe ata që vinë nga zonat e tjera mos të malltretohen në hyrje të Kryeqytetit./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara