Shaqir Hetemi zgjidhet kryetar i PDK-së në Albanik

15:45 | 14 Janar 2019

Partia Demokratike e Kosovës të dielën ka mbajtur zgjedhjet e brendshme  në degën në Albanik-ut, ish-Leposaviq.

Kryetar i degës është zgjedhur, Shaqir Hetemi, shkruan arbresh.info.

Hetemi mori mbështetjen e plotë të delegatëve dhe aktivistëve të PDK-së, teksa në garë nuk pati kundër kandidat.

Ndryshe Hetemi është pjesë e Partisë Demokratike të Kosovës që nga vitit 2010.

Familja e Hetemit ndryshe njihet si kontributdhënëse në formimin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës./Arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale