Dorëzohet koalicioni i parë në KQZ

19:51 | 30 Gusht 2019

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve ka arritur koalicioni i parë.

Bëhet fjalë për koalicionin e tri partive politike që vijnë nga komuniteti boshnjak VAKAT, këtë e ka konfirmuar për arbresh.info zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi.

Partitë që e përbëjnë këtë koalicion janë: Demokratska Stranka Boshnjaka, Demokratska Stranka Vatan dhe Ujedinjena Stranka Boshnjaka./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara