Pas fitores sheshi i Podujevës është zbrazur nga qytetarët

22:17 | 29 Nëntor 2020

Pas kërkesës së Kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje , Albin Kurti të gjithë simpatizuesit e Vetëvendosjes janë shpërndarë të qet.

Kujtojmë se sot Lëvizja Vetëvendosje ka thyer bastionin e LDK-së dhe ka dalur fitues në Komunën e Podujevës.

E kjo ka gëzuar qytetarët llapjan të cilët në numër të madh dhe pa respektim të distancës kanë dalur të festojnë.

Kujtojmë se kjo komunë ka shkuar në zgjedhje pas dorëheqjes së Agim Veliut nga posti i kryetarit të Komunës pasi i njëjti ka marr pozitë në Qeverinë Hoti.

Ndryshe, Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pas fitores ju drejtua simpatizantëve të partisë së tij, ku edhe ka thyer rregullat e pandemisë Covid-19, pasi ishin një numër i madh i qytetareve të grumbulluar./arbresh.info/

 

Lajmet më të lexuara