Lamborghini i ri që po bën xheloz edhe Ferrarin

22:20 | 6 Janar 2020

Lamborghini është prodhuesi më i fundit që ofron integrimin në Amazon Alexa, duke filluar me super-veturën Huracan Evo.

Modeli do të jetë makina e parë që paraqet një gjeneratë të re të Amazon Alexa Auto, e cila ofron veçori më të përparuara sesa versionet më të vjetra të disponueshëm nga prodhuesit e tjerë, transmeton lajmi.net.

Një video e publikuar nga Lamborghini tregon se si Amazon Alexa do t’u lejojë banorëve të kontrollojnë funksionet e shumta të automjeteve me komanda të thjeshta zëri.

Detyra të tilla si ndryshimi i ndriçimi i brendshëm, rregullimi i kontrollit të klimës,, cilësimet e drejtimit të të gjitha rrotave dhe drejtimi i të gjitha rrotave, si dhe luajtja e listave të dëgjimit të muzikës, së bashku me hapjen e dyerve të garazhit kur mbërrijnë në shtëpi përfshihen në ‘Amazon Alexa’.

Lamborghini kohët e fundit prezantoi një version të ri të super-makinës me timon të pasëm për entuziastët që duan një përvojë më interesante lëvizëse, e cila dërgon 610 kuaj fuqi në rrotat e pasme. /Lajmi.net/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara