Bekim Jashari: Këto ishin fjalët e fundit të Hamzës nëpërmjet telefonit

20:51 | 17 Nëntor 2019

Këtë javë n’ Kosovë show mysafir ishte Bekim Jashari Djali i Komandant Hamëz Jashari i rënë në betejën e lavdishme të Jasharëve .

Bekimi që është edhe Kryetar i Komunës së Skenderajt tregon se kur edhe çka foli me babain e tij vetëm 5 ditë para rënies heroike te familjes Jashari.

“Në telefon më tha që ishte i mërzitur për masakrën në Qirez e Likoshan. Ai nëpermjet telefonit më tha se kur të luftojmë ne, do ta marrë vesh krejt bota…Ashtu edhe ndodhi”, shtoi Bekim Jashari i cili rrëfeu edhe për jetën e tyre ne fëmijëri dhe afërsinë me axhën Adem, pra komandantin legjendar te UÇK-së.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara