Xiaomi Mi 8 , shitet brenda sekondave

10:42 | 7 Qershor 2018

Në Kinë, filloi shitja e modelit të ri të lartë të prodhuesit kinez të telefonisë mobile Xiaomi.

Në fund të majit, prodhuesi kinez i telefonisë celulare Xiaomi ka prezantuar modelin e ri të saj të lartë Mi 8. Pajisja shfaqet në tre variante të ndryshme, secili me karakteristikat e veta të veçanta.

Të martën, filloi shitja zyrtare në Kinë . Telefonat u ofruan nga ora 10:00 lokale në dyqanin zyrtarë të Xiaomi dhe shitësin JD.com. Sidoqoftë, klientët e interesuar nuk kishin kohë për të goditur.

Siç raporton Gizchina, të gjithë telefonat janë shitur në vetëm 97 sekonda. Sidoqoftë, sa telefona janë ofruar, është e paqartë. Më parë u tha se grumbulli i parë përmban qindra mijëra pajisje.

Kompania ka njoftuar tashmë një dritare të dytë të shitjeve për 12 qershor.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara