WhatsApp tani ju lejon të fshini imazhe dhe video nga telefonat e të tjerëve

12:51 | 29 Shtator 2020

Një përditësim i ri nga WhatsApp do t’i lejojë përdoruesit të fshijnë imazh, video apo gif në telefonin e dikujt tjetër pasi t’ua kenë dërguar.

Opsioni Expiring Media, është parë fillimisht nga ueb faqja WaBetaInfo, bën që këto dërgesa të zhduken pasi të jenë parë në një bisedë, transmeton portali arbresh.info.

Për të mundësuar funksionin, dërguesi duhet të zgjedhë një buton “shiko një herë” kur dërgon imazhin, videon ose gif.

Kur shfaqet në telefonin e marrësve, ai është i dukshëm vetëm kur janë në bisedë.

Kur ata shkojnë të largohen nga biseda, shfaqet një mesazh që thotë: “Kjo media do të zhduket sapo të largoheni nga kjo bisedë”.

Nëse kthehen në bisedë, shfaqet një flluskë që thotë: “Shikoni sapo skadon fotografia”.

Karakteristika është ende në zhvillim si pjesë e WhatsApp beta për versionin Android 2.20.2011 të aplikacionit të mesazheve.

Nuk është ende e qartë se kur do të jetë data e publikimit, megjithëse tiparet e reja zakonisht testohen në një shkallë të kufizuar për disa muaj përpara se të hapen për të gjithë përdoruesit./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara