WhatsApp jashtë funksionit!

23:09 | 14 Korrik 2020

Përdoruesit e shërbimit të mesazheve WhatsApp janë duke raportuar rënie nga funksioni.

Ata kanë dërguar shumë ankesa tek platformat e mediave sociale, transmeton portali arbresh.info.

Përdoruesit e WhatsApp në gati një duzinë vendesh përfshirë SHBA, Brazil, Gjermani, Indi, Mbretërinë e Bashkuar, Francë, Holandë, Liban dhe Meksikë kanë raportuar ndërprerje që prej rreth orës 16:00 të EST, sipas DownDetector, i cili gjurmon ndërprerjet e mediave sociale.

Mijëra përdorues u drejtuan në Twitter për t’u ankuar dhe zbuluar nëse ata ishin vetëm për të mos qenë në gjendje të lidheshin.

Shumë raportuan se ishin ngecur në ekranin “lidhës” dhe nuk mund të kishin qasje në mesazhet e tyre të reja. Në një moment, më shumë se 6,000 përdorues po raportonin ndërprerjet në DownDetector./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara