Tag Heuer do të lansojë orë 1500 dollarësh

15:30 | 9 Nëntor 2015

Sipas drejtorit ekzekutiv Jean Claude Biver, krijuesi i luksoz i orëve Tag Heuer është duke përgatitur sot për lansim një orë të mençur. Ora do të jetë e njohur si ‘Carrera Connected’ dhe do të ketë një çmim hiq më pak se 1500 dollarë.

Tag Heuer ka bashkëpunuar me gjigantin Google dhe Intel për të zhvilluar orën e re duke lënë të kuptohet që pajisja mund të ketë platformë Android Wear, transmeton arbresh.info. Carrera Connected sinkronizohet me telefonin tuaj të mençur pa pasur nevojë për tela duke sjellur një numër të madh funksionesh për palestër, gjë që tingëllon mjaftë standarde, ndonëse funksionet e tjera që kjo orë e mençur do ofrojë vazhdojnë të mbesin ende të pazbuluara nga Heuer.

Carrera Connected do debutojë sot në Nju Jork, por do të jetë në dispozicion edhe në Evropë tri ditë më vonë./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara