Samsung lançon Galaxy A, 6 smartfonë të rinj

10:40 | 11 Prill 2019

Samsung lançon linjën Galaxy A, e përbërë nga gjashtë smartfonë të rinj: ato janë Galaxy A10, Galaxy A20e, Galaxy A40, Galaxy A50, Galaxy A70 dhe Galaxy A80. Kjo e fundit ka një kamera pop-up që rrotullohet automatikisht.

Për t’iu përshtatur më mirë nevojave të klientëve evropianë shpjegon kompania ne prezantojmë dy pajisje të zhvilluara posaçërisht për Evropën: A20e dhe A40, të cilat të dyja përfshijnë të njëjtat inovacione të disponueshme si standarde në familjen Galaxy A, por madhësia më e vogël e ekranit reflekton tendencë gjithnjë e më e theksuar për konsumatorët evropianë që të preferojnë pajisjet kompakte”.

1.Galaxy A10

Karakterizohet nga një ekran Infinity-V 6.2-inch, ajo ka një aparat fotografik të pasëm 13 MP me hapjen F1.9 dhe një sensor front 5 MP.

E pajisur me një bateri 3,400 mAh, dhe ka sistemin operativ Android 9 Pie me ndërfaqen e përdoruesit Samsung One UI.

Ai do të jetë në dispozicion në maj në të zezë dhe blu me një çmim prej 159 eurosh.

2.Galaxy A20e

Pajisja është e pajisur me një ekran Infinity-V me 5.8 inç, një procesor Octa Core dhe me 3 GB RAM për të siguruar performancë të lartë.

Bateria prej 3,000 mAh e Galaxy A20e ju lejon të shikoni filma, të luani lojëra ose të punoni në shumë punë, ndërsa teknologjia e ngarkimit me shpejtësi 15 Ë ju lejon të sillni smartfonin tuaj në 100% shumë shpejt.

Do të jetë në dispozicion në maj me ngjyrë të zezë, blu, të bardhë dhe koral me një çmim prej 189 euro.

3.Galaxy A40

Smartphone kompakt, me ekranin Infinity-U 5.9-inch ofron një eksperiencë vizuale tërësisht immersive dhe është Super AMOLED Full HD +.

Kamera e pasme e dyfishtë lejon fotot ultra të gjera me një kënd shikimi 123, të ngjashëm me atë të syrit të njeriut. Falë inteligjencës artificiale, Scene Optimizer rrit cilësitë e caktuara të çdo fotoje.

Është gjithashtu e pajisur me një aparat fotografik para 25 MP që mund të marrë foto të mahnitshme në të gjitha kushtet e dritës.

Ajo tashmë është në dispozicion në të zezë, blu, të bardhë dhe koral me një çmim prej 259 euro.

4.Galaxy A50

Dizajn i hollë me shkëlqim dhe skajet e rrumbullakosura. Lexuesi i gjurmëve të gishtërinjve që është i integruar në ekran, ka një kamerë të trefishtë të pasme.

Sensori kryesor 25 MP siguron imazhe të ndritshme dhe të mprehta edhe në kushte të lehta. Me kamerën e thellësisë dhe funksionin Live Focus mund të krijoni portrete, duke zgjedhur atë për t’u përqëndruar dhe çfarë duhet të aplikoni efektin e zbehjes.

Inteligjenca artificiale, e integruar në kamera, ju lejon të njihni deri në 20 skena dhe të optimizoni ngjyrat dhe cilësimet e tjera.

Për më tepër, ajo është në gjendje të zbulojë defektet më të zakonshme në mënyrë që të garantojë gjithmonë një foto të përsosur. Ajo është tashmë në dispozicion në të zezë, blu, të bardhë dhe koral me një çmim prej 359 eurosh.

5.Galaxy A70

I projektuar për të rinjtë, ka një dizajn ergonomik, të karakterizuar nga një ekran i madh Infinity-U Super AMOLED prej 6.7 inçësh.

Kamera e pasme e trefishtë është e pajisur me një lente kryesore 32 MP, një kamera me thellësi 5 MP dhe një lente ultra të gjerë 8 MP.

Përveç kësaj, kamera e përparme 32MP ju lejon të krijoni portrete të detajuara. Në bordin e saj ka procesorin Octa Core, 6GB RAM dhe lexuesi i gjurmëve të gishtave të integruar në ekran.

Përveç kësaj, ajo është e pajisur me një bateri prej 4,500 mAh, e cila ofron lirinë për të ndarë dhe për të qëndruar të lidhur gjatë gjithë ditës, ngarkimin Ultra-fast për të rimbushur smartphone në asnjë kohë.

E disponueshme që nga fundi i prillit me ngjyrë të zezë, blu, të bardhë dhe koral me një çmim prej 419 eurosh.

6.Galaxy A80

I projektuar për vendasit digjital dhe të pajisur me kamerën e parë rrotulluese të Samsung, ju mundëson të përjetësoni imazhe fantastike në mjedis apo ku do që ju ndodheni.

Kamera e pop-up automatikisht rrotullohet, duke ofruar të njëjtën përvojë të jashtëzakonshme edhe për kamerat e pasme dhe ato të përparme.

FHD + SuperAMOLED e ekranit të ri Infinity 6.7 inç ofron një nivel të pabesueshëm detaje dhe, së bashku me Dolby Atmos audio, garanton një eksperiencë jashtëzakonisht të angazhuar.

Ka një bateri inteligjente 3.700 mAh që mëson rutinat e përditshme dhe modelet e përdorimit të aplikacioneve të përdoruesit për të maksimizuar performancën dhe për të optimizuar konsumin e energjisë.

Për më tepër, ajo mbështet Ultra-Fast 25W Ultra-up që akuzon smartphone tuaj shpejt.

Në bordin e procesorit dhe 8 GB RAM. Do të jetë në dispozicion nga Qershori në Phantom Black, Angel Gold dhe Ghost White në 679 euro.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara