Samsung Galaxy i ardhshëm do të jetë gjashtëkëndor

08:51 | 6 Dhjetor 2018

Një patentë të cilën Samsung e paraqiti këtë vit nënkupton se është në proces të hartimit të një smartphone me dizajn të Galaxy.

Kjo u bë e ditur  nga LetsGoDigital. Faqja e internetit gjithashtu ka krijuar imazhe bazuar në informacionin që tregon se Samsung mund të planifikojë të bëjë zhvillimin më të ri sa i përket dizajnit të smartfonëve Galaxy, transmeton portali arbresh.info

Pajisja do të jetë krejtësisht pa kornizë, për këtë arsye, ekrani duhet të shtrihet në të gjithë hapsirën.

Dokumentet gjithashtu flasin për një pajisje të ardhshme në formën e një gjashtëkëndëshi, ku modeli më i ri i Galaxy pritet ti ketë gjaashtë kënde.

Edhe pse nuk përmendet në mënyrë eksplicite në patentë, kamera e përparme mund të ketë ndryshime dhe sensorë të tjerë mund të jenë të instaluar në këtë smartphone vetëm nën ekran, si dhe mendoohet të ketë edhe një sensor me gjurmë gishtash.

Teorikisht, do të ishte e mundshme që telefonat celularë të mund të ngarkoheshin pa tela. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara