Halo Wars 2 debuton në PC dhe Xbox One gjatë vitit 2016

10:18 | 5 Gusht 2015

Microsoft ka njoftuar që pasuesi i ri i lojës Halo Wars do lansohet në sistemin më të ri operativ Windows 10 në Xbox One brenda vjeshtës së vitit të ardhshëm.

Nuk janë dhënë shumë detaje, por loja origjinale Halo Wars ishte vërtetë strategjike kur u lëshua për konsolën Xbox 360 gjatë vitit 2009, shkruan arbresh.info. Ende nuk është lëshuar ndonjë diçka paraprake e kësaj loje, por video e publikuar në kanalin e lojës në YouTube duket që i jep mjaftë detaje fansave për të parashikuar të ardhmen, që shënon shtatë vite që nga lëshimi i lojës origjinale./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara