Galaxy S10 mund të ketë një prej tipareve më të mira të Huawei Mate 20 Pro

09:52 | 26 Janar 2019

Samsung Galaxy S10 mund të vijë me një funksion të madh të ngarkimit pa tel të baterisë, që u shfaq premierë nga Huawei në Mate 20 Pro.

Një spekulim i mëparshëm sugjeroi që Samsung mund të përdorte tiparin e mbushjes së kundërt pa tel që ofron Mate 20 Pro dhe tani prova të reja e kanë mbështetur këtë.

Raporti që vjen nga GSMArena, ka arritur të sigurojë një foto të një artikulli demo të Samsung që tregon funksionin si një nga aftësitë e veçanta të telefonit.

Ngarkimi i kundërt, të paktën në Mate 20 Pro, ju lejon të ngarkoni një telefon shtesë, ose pajisje wireless, nga vetë telefoni, duke përdorur ngarkimin Qi. Përfshirja e tij gjithashtu nënkupton se S10 do të vijë me një bateri të madhe dhe shumë energji rezervë. Megjithatë, S10 mund të mos përdorë Qi, pasi Samsung zakonisht nuk e mbështet atë version të tarifimit pa tel, pretendon burimi.

Samsung do të lansoj S10 së bashku me Galaxy X të palosshëm në një ngjarje zyrtare të planifikuar për në 20 shkurt.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara