Ferrari shpalos modelin e veçantë të garave

13:37 | 27 Nëntor 2020

“Ferrari” ka shpalosur modelin “488 GT Modificata”, që është versioni i garave i modelit “488 GTB”. Vetura e re është e disenjuar për të rivalizuar “McLaren Sennan GTR” dhe Lamborghinin “SCV12”.

Ai është i prodhuar në shifra të limituara, me “Ferrarin”, që planifikon ta shesë “Modificatan” vetëm për ngasësit që marrin pjesë në disa gara të caktuara të automobilave.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara