Facebook e Instagram jashtë funksionit

18:27 | 13 Mars 2019

Përdoruesit e mediave sociale janë zemëruar me Facebook e Instagram.

Kjo për shkak se këto dy platforma prej një ore kanë pushuar së funksionuari anembanë botës, transmeton portali arbresh.info.

Përdoruesit në jug dhe juglindje të Anglisë filluan të përjetojnë vështirësitë më të mëdha.

Por tani përdoruesit në SHBA, Brazil, Peru, Kolumbi, Meksikë dhe pjesë të Evropës kanë ndarë edhe zemërimin e tyre.

Të dy faqet e mediave sociale shfaqin mesazhe gabimi sapo ata në këto zona përpiqen t’i përdorin ato.

Është e paqartë se çfarë e ka shkaktuar kaosin ose për sa kohë do të mbetet./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara