Dalin fotot e para të iPhone XI me kamerë të trefishtë

08:51 | 8 Janar 2019

Gjenerata e ardhshme e iPhoneve duket se ka tre kamera prapa saj.

Një rrjedhje e re do të tregojë pjesën e prapme të brezit të ardhshëm të iPhone.

Ndërsa duket se pjesa tjetër nuk ka ndryshuar shumë, dukshëm shihet se ka ndryshime te kamera, e cila duket se ka fituar shumë.

Në vend të dy kamerave tani janë instaluar tre kamera, transmeton lajmi.net.

Informacioni rreth dizajnit të ” iPhone XI” vjen nga eksperti i njohur Steve Hemmerstoffer, i quajtur “OnLeaks”. Ky zakonisht ka burime të mira nga furnizuesit e Apple, por ai gjithashtu pranon se është një “rrjedhje e hershme” dhe dizajni është ende në fazën e gjykimit. Rrjedhimisht mund të ndryshojë derisa prezantimi, i cili zakonisht zhvillohet në vjeshtë, është ende i larg.

Është e paqartë se çfarë do të shërbejë lenta e tretë e kamerës. Apple mund t’i përdorë ato për të zgjeruar funksionin e saj të zmadhimit optik në një fazë të tretë, të ngjashme me Huawei .

Sidoqoftë, rregullimi i moduleve të kamerës është shumë i ngjashëm me atë të Huawei Mate 20 Pro. Në mes të nëntorit Bloomberg raportoi gjithashtu se Apple po punon në një modul lazer për kamerën e tij. Ky sensor i ashtuquajtur “TrueDepth” duhet të jetë në gjendje të lexojë informacionin e thellësisë në mënyrë të besueshme dhe kështu të mundësojë funksione të përmirësuara të realitetit të shtuar.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara